poniedziałek, dzień trzeci


Audiofeels - „szarpanie strun głosowych"
Ostatnio mówi się o nich, że są wizytówką Polski, oryginalnym towarem eksportowym. W ramach spotkań z cyklu Empik Cafe zaproszenie przyjął zespół Audiofeels. Ośmiu młodych, przystojnych i wokalnie uzdolnionych mężczyzn przedstawiono nie tylko jako śpiewających, ale również używając nazewnictwa instrumentalnego - puzon, trąbka, perkusja.
Tworząc swoje covery są wyjątkowo samowystarczalni, posiadają bowiem niezwykły talent naśladownictwa wszelkich brzmień muzycznych. Każdy głos jest na wagę złota a śpiewają, to, co im się podoba, to, co sami lubią słuchać i co leży w obszarze ich muzycznych miłości.
Na pytanie publiczności, czy zaśpiewają kiedyś utwory zespołu Queen czy Michaela Jacksona odpowiedzieli, że nie jest to wykluczone. Wymienili także swoje polskie inspiracje: zespół VooVoo Wojtka Waglewskiego, braci Waglewskich - Fisza i Emade, Annę Marię Jopek, Mieczysława Szcześniaka, Tomasza Stańko i Kayah. Jednak większość utworów z ich ostatniej płyty to obcojęzyczne teksty, gdyż jak twierdzą „łatwiej śpiewa się na angielskich sylabach niż na polskich".
Niestety liczne grono zgromadzonych młodych, kobiecych fanek nie doczekało się, mimo prośby, nawet krótkiej improwizacji na żywo. Muzycy tłumaczyli się letnim, wakacyjnym rozprężeniem.
Spotkanie z poznańskim zespołem odbyło się w ramach promocji płyty, której okładka ma również ciekawy wątek filmowy - nawiązuje do stylu Franka Millera, autora słynnego zekranizowanego komiksu „Sin City".
Pełne humoru francuskie zakończenie dnia
Pod rozgwieżdżonym niebem Małego Rynku można było obejrzeć film francuskiego reżysera i aktora komediowego Dany Boon pod tytułem „Jeszcze dalej niż północ." Ta niezwykle ciepła i zabawna historia przenosi widza w atmosferę francuskich małych, prowincjonalnych miasteczek północy. Główny bohater filmu zmienia stereotypowe myślenie o zimnej, wrogiej i nie nadającej się do życia odległej krainie Francji. Wraz ze zmianą klimatu zdecydowanej poprawie ulegają jego relacje z żoną. Jak w każdej komedii romantycznej uczucia są najważniejsze i miłość zwycięża. Finał filmu nastraja wyjątkowo pozytywnie.
B.L, I.Ł

B.L, I.Ł.

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>