Pogrzeb ks. Kanonika Zdzisława Maćkowiaka

Pogrzeb Ks. Kanonika Zdzisława Maćkowiaka
We wtorek uroczyście pożegnaliśmy Ks. Kanonika Zdzisława Maćkowiaka, wieloletniego proboszcza kazimierskiej parafii, pełniącego swą kapłańska posługę w Kazimierzu przez ponad 40 lat.
Ksiądz Kanonik do ostatnich niemal dni odprawiał msze, udzielał sakramentów i błogosławieństw.
Jeszcze niedawno widywaliśmy go przemierzającego powolutku kazimierskie ulice.
Zawsze pogodny, uśmiechnięty, gawędził z nami na ulicach, zwłaszcza,
że wielu z nas znał od urodzenia...
W czasie wojny przynależał do AK, dlatego w Ostatniej Drodze towarzyszyli mu kombatanci, śpiewając na pożegnanie ściskający za gardło Hymn Zaporczyków. Zaniesiony przez strażaków, a potem na ramionach księży, spoczął na naszym cmentarzu.
Zmarł nocą z 12 na 13 lutego 2011 przeżywszy 86 lat.
Pokój Jego Pamięci.

kliknij i obejrzyj więcej zdjęć

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>