Karuzela Group

Ewa Wolna

Niezłą jazdę na karuzeli zapewnił mi w sobotni wieczór w Farze polsko - norweski zespół „Karuzela Group". Szłam na ten koncert z myślą o przyjemności posłuchania piosenek, które - w myśl inż. Mamonia - lubię, bo znam. A tu tymczasem spotkała mnie niespodzianka!
Usłyszałam przeboje znane z repertuaru Maryli Rodowicz, Magdy Umer, Edyty Geppert czy Ewy Demarczyk w tak porywających i zaskakujących aranżacjach, że trudne czasami do rozpoznania po kilku czy kilkunastu taktach. Rozpisane na dialogi polsko - norweskie teksty Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, Jacka Kaczmarskiego i Mirona Białoszewskiego. Zniewalający „Tomaszów", niezwykle dramatyczny „Czerwony autobus", urzekające „Białe zeszyty", zaskakująca „Czantoria" (prapremiera - słowa A. Osiecka, muz. J. Satanowski) czy końcowa absolutnie „odjazdowa" (przepraszam za ten kolokwializm) „Karuzela z madonnami" z madonną kazimierską w tle.
Doprawdy trudno odpowiedzieć na pytanie, co piękniejsze.
Mówienie o kulturze muzycznej czy maestrii wydaje się banalne.
Ja momentami miałam wrażenie, że unoszę się na karuzeli pod stropem kościoła i wiruję wraz z dźwiękami akordeonu czy saksofonu.
Dziękuję za ten muzyczny zawrót głowy.
PS
Jak nas poinformowano płyta zespołu ma się ukazać w lutym przyszłego roku. Czekam więc na koncert połączony z promocją płyty - może w trakcie Letnich Wieczorów Muzycznych?
Koniecznie!

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>