Jerzy Krzysztoporski

Artysta malarz,

od lat związany z Kazimierzem,

osiadły tu poniekąd, czyli sezonowo.

Malarstwo Krzysztoporskiego to naturalizm (realizm?), osadzony w fantastycznych kontekstach. Każda praca opatrzona jest tytułem, będącym jej integralną częścią. Twórczość tę cechuje wielka dbałość o szczegół, detale są niezwykle staranne, zadziwiają precyzją.
Stale przewijającym się motywem są postaci z wielkim dziobem oraz elementy nawiązujące do fascynującej Artystę "sztuki papieru" - a więc efektów, jakie uzyskuje się przez zaginanie i składanie papierowych kartek.
Prócz malarstwa akwarelowego i olejnego, Jerzy Krzysztoporski tworzy też dzieła niekonwencjonalne oraz instalacje.

 


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>