Europejscy Goście w Kazimierzu

7 i 8 lipca w Kazimierzu Dolnym odbyło się nieformalne spotkanie Dyrektorów Politycznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej.
Spotkanie miało charakter polityczny, wzbogacały je elementy kulturalne i turystyczne.

Wzięło w nim udział 68 dyplomatów z 27 Państw Członkowskich Unii. Były to osoby w wysokich rangach dyplomatycznych oraz korespondenci europejscy, czyli urzędnicy odpowiedzialni za koordynację i wymianę informacji w zakresie polityki zagranicznej Unii pomiędzy ministerstwami spraw zagranicznych Państw Członkowskich oraz inni przedstawiciele instytucji unijnych w Brukseli.
W obradach uczestniczyli także: przewodniczący SDZ Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, delegacja amerykańska z asystentem podsekretarza stanu USA oraz ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce.
Jednym z dyskutowanych bloków tematycznych było „Partnerstwo Wschodnie" - interesujące nasz region w stopniu szczególnym. Obrady dotyczyły między innymi Partnerstwa Wschodniego w obliczu zaplanowanego przez stronę polską szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się 28 - 29 września w Warszawie. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiej prezydencji.

Uczestnicy spotkania gościli w Hotelu „Król Kazimierz", zaś na uroczystą kolację zorganizowaną zgodnie z protokołem dyplomatycznym w restauracji Domu Architekta SARP przyjechali bryczkami i furmankami. Goście wysłuchali koncertu organowego w kościele farnym (remontowanym dzięki środkom unijnym), w towarzystwie przewodnika zwiedzili miasto oraz odbyli spacer statkiem po Wiśle.

Wśród ponad 120 zaplanowanych podobnych spotkań odbywających się w okresie trwania naszej prezydencji, jeszcze jedno z nich będzie miało miejsce nieopodal Kazimierza - w Lublinie na początku października spotkają się unijni dyrektorzy ds. kultury.
czytaj też...
Rondo w Bochotnicy - autokar z Goścmi w asyście Policji w drodze do Kazimierza


Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny Bożena Gałuszewska Unia Europejska

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>