Bale choinkowe

Ewunia Lisówna, pocz. lat 60-tych
Były to i są zabawy w karnawale, głównie dziecięce, ale niegdyś bardziej popularne i wyszukane, co więcej - rodzice też brali w nich udział. Odbywały się w PTTK-u, w SARPIE, w MDK-u i w przedszkolu, grała orkiestra, był prawdziwy wodzirej i rozmaite konkursy. Nagrody główne bywały przeróżne, do dziś wspomina się żywą kaczkę, którą szczęśliwy zwycięzca niósł pod pachą do domu.
Sami rodzice organizowali zabawy, a mamy wykazywały się kunsztem i pomysłowością przy tworzeniu kostiumów; z chęcią kupowały fanty i kotyliony, a za zebrane pieniądze jeździło się na wycieczkę do miasta do teatru. Na tenże sam cel przeznaczano dochód z biletów.
choinka w PTTK. M. in.: Ewa Lis, Małgosia Rokita, A. Waciński,  Danusia Putkówna, Grażyna Drozdowska, Marek Furtas.
Kilka dni temu, podczas audycji radiowej, jakaś pani na antenie wspominała bal w kazimierskim SARP-ie - bal ptasi. Wszyscy byli przebrani za ptactwo, przy wejściu stało dekoracyjne drzewo, a z głośników dobiegał świergot. Ta pani najbardziej zapamiętała boćka. Żałujemy, że nie mamy żadnej fotografii Sarpowej Ptaszarni. Na szczęście mamy inne zdjęcia.
Czy ktoś z Państwa pamięta tamte choinkowe bale?
Ewunia Lis (przebrana za Jabłoneczkę) i Zygmuś Skóra
Przedszkole. M. in. małgosia Rokita, Janusz Jeżewski, Ewa Lis, Leszek Furtas, Basia Radomska, Rysio Zakiewicz
M. in. Halinka Majewska, Ewa Lis, Irenka Ziarnicka, Małgosia Nawrot, Małgosia Rokita, Ela Błaszczyńska, hania Rusek, Basia Radomska
Ewa Lis i Andrzej Waciński
M. in. Krzysio Szalak, Hania Rusek, Ela Błaszczyńska, Małgosia Rokita, Ewa Lis, Piotruś Sijko, Leszek Furtas

Lata 80-te:
Michasia Pieklik i Natalka Doraczyńska
Ania Czapla i Agnieszka Mańkowska oraz Noc - Sylwia Czapla
Sindbad - Ania Czapla
Ania Czapla
Kot w Butach - Ania Czapla


_________________________________

Współpraca: Ewa Wolna, Beata Rosłoniec i Michalina Pieklik


Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>