Dzisiaj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczysta Gala Finałowa wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025”. Wydarzenie miało na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci oraz łączenie edukacji z zabawą. Z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz Policji uhonorowano zwycięzców, a także wyróżniono uczestników konkursu. Gala była również platformą do promocji zawodu policjanta oraz działalności związanych z bezpieczeństwem drogowym.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, w tym Marszałek Województwa Lubelskiego oraz przedstawiciele Policji, co podkreśla wagę i znaczenie wydarzenia. Najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdniku, która zdobyła 1450 punktów. Oprócz głównej nagrody, przyznano wyróżnienia dla kilku innych szkół, które również wykazały się dużym zaangażowaniem w promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
W programie gali znalazły się występy artystyczne lokalnych uczniów, co dodało wydarzeniu radosnej atmosfery. Policja zaprezentowała swoje wyposażenie oraz działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, co miało na celu zbliżenie dzieci do służby mundurowej. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji oraz specyfice pracy policjantów, co mogło zachęcić młodych ludzi do rozważenia kariery w służbach mundurowych. Gala finałowa była więc nie tylko podsumowaniem konkursu, ale także ważnym krokiem w kierunku zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych mieszkańców regionu.
Źródło: Policja Puławy
Oceń: Gala finałowa konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025” w Lubline
Zobacz Także

